• BIST 86.796
 • Altın 248,760
 • Dolar 6,0406
 • Euro 6,7414
 • Berlin 25 °C
 • Frankfurt 22 °C
 • Paris 18 °C
 • Ankara 23 °C
 • İstanbul 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • Stockholm 16 °C

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
TRABZON (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Allah izin verirse 7 Haziran akşamı tek başına bir iktidarı ve anayasayı değiştirebilecek...

TRABZON (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Allah izin verirse 7 Haziran akşamı tek başına bir iktidarı ve anayasayı değiştirebilecek bir çoğunluğu alırız da buraya yazıyorum Kılıçdaroğlu ile Bahçeli partilerinin genel merkezlerine girebilme cesareti ortaya koyamazlar. Onların siyasi hayatı 7 Haziran akşamı sona erecektir" dedi.

Soylu, Esnaf ve Sanatlar Odası'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin tam bağımsızlık ve egemenliğin kayıtsız şartsız millette olma unsurları üzerine kurulduğunu belirterek, ülkenin ilk kez içeriden ve dışarıdan oynanmak istenen her türlü oyuna demokrasi ile cevap verebilecek bir güçte olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin geçmişinin bu duruma uygun çok sayıda örnekler barındırdığına işaret eden Soylu, şunları söyledi:

"1980 darbesinde cumhurbaşkanını seçememiş bir memleketten bahsediyorum. Alevi Sünni çatışmasının çıkarılmak istendiği, başbakanını acımasızca katletmiş bir memleketten bahsediyorum. Çocuklarımızı sağcı ve solcu diye öldürttükleri bir memleketten bahsediyorum. 13 vilayetine memurun, öğretmenin, iş adamının ve gazetesinin girmediği bir memleketten bahsediyorum. Gecelik yüzde 8 binlik faizlerle hayatımızın kabusa döndüğü bir memleketten bahsediyorum. Tüm zenginliklerimizi sanki bu ülkenin bir itilaf kaynağıymış gibi etnik köken, mezhepçilik ve milli kimliğimiz üzerinden bizi ayrı ayrı kopartmaya çalışanlardan bahsediyorum. Bu aziz millet 300 yılın rövanşını aldı. Marmaray, Karadeniz Sahil Yolu, 18 bin kilometre bölünmüş yol bu rövanşı almanın ifadesidir. Bu ülkede İzmir ile İstanbul arasında körfez geçişi yapmak onun ifadesidir."

Soylu, Türkiye'nin 21. yüzyılı kendine bir fırsat olarak gördüğünü ve parlayan bir yıldız gibi yükseldiğine dikkati çekerek, "Türkiye birçok ülkenin ilgisi halindedir. İnancı ve düşüncesi ne olursa olsun sadece kendimiz için değil, dünyada karşı karşıya kalınan ve bunun bedelini bizim gibi onlarca defa ödemiş insanlık için bir 7 Haziran'a doğru gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

- "Eski Türkiye koalisyonu yeniden atakta"

Buradaki konuşmasının ardından partisinin bir restoranda düzenlediği Ortahisar Sandık Müşahitleri Toplantısı'na da katılan Soylu, Türkiye'nin geçmişte görev yapan koalisyon hükümetlerinden büyük sıkıntılar yaşadığını vurguladı.

Soylu, şöyle devam etti:

"Eski Türkiye koalisyonunun yeniden atakta olduğunu hepiniz görüyorsunuz. Kimin elinin kimin cebinde olduğunu bizim gördüğümüzde bile hayretle karşıladığımız o paslaşmalara hepiniz şahit oluyorsunuz. Dün birbiriyle büyük mücadeleler içerisinde olan, aynı ideolojik ve siyasi tabanda olmayan ama AK Parti'nin Türkiye'nin idaresinden gitmesi için birlikteliklerini ilkesizliklerine dayandıranları sizler de hayretle takip ediyorsunuz. Paralel yapı ile CHP iş birliğini takip ediyorsunuz. Sizler CHP ile MHP iş birliğini takip ediyorsunuz. Sizler paralel yapı ile MHP ve paralel yapı ile Esad ilişkisini takip ediyorsunuz. Kılıçdaroğlu, sabahtan akşama kadar Türkiye'de Esad'ın neredeyse seçim kampanyasını yürütürken aslında bir taraftan CHP ile bir taraftan da MHP ile ilişkide olan paralel yapı da aynı şekilde Esad ile olan ilişkisini bu ülkede bir meşru zemine taşımaya çalışmaktadır."

 -"Millet efendidir, millete hizmet eden bizler hizmetkarız"

Soylu, 7 Haziran seçimlerini bir milletvekilinin çıkacağı dönem olarak değerlendirilmemesi gerektiğine işaret ederek, "7 Haziran seçimi sadece partimizin iktidar olacağı seçimler değildir. 7 Haziran seçimleri bu medeniyetin bir kararıdır. Bu seçimler etrafımızdaki coğrafyada herkesin bize baktığında güçlü bir Türkiye devam edecek mi etmeyecek mi bunun kararıdır. 7 Haziran seçimi faiz lobisinin istediği gibi idare ettiği bir Türkiye olacak mı olmayacak mı onun kararıdır. 7 Haziran'da bir karar vereceksiniz. Ya efendi olmaya devam edeceksiniz ya da aynen eski Türkiye'de olduğu gibi hizmetkar muamelesi göreceksiniz.  Millet efendidir, millete hizmet eden bizler hizmetkarız. Ya öyle bir Türkiye ya da böyle bir Türkiye."

-"Siyasi hayatları 7 Haziran akşamı sona erecek"

AK Parti'nin güçlü bir istikamette gittiğini, yapılan saldırıların bunun en önemli delili olduğunu ifade eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Allah izin verirse 7 Haziran akşamı tek başına bir iktidarı ve anayasayı değiştirebilecek bir çoğunluğu alırız da buraya yazıyorum Kılıçdaroğlu ile Bahçeli partilerinin genel merkezlerine girebilme cesareti ortaya koyamazlar. Onların siyasi hayatı 7 Haziran akşamı sona erecektir. Mezarlıktan geçerken ıslık çalıyor, neymiş Recep Tayyip Erdoğan'ı Yüce Divan'a gönderecekmiş.  Ey Bahçeli sana sesleniyorum, 7 Haziran'dan sonra 18 yıllık liderliğin sona erecek ve MHP'liler seni bir daha genel merkeze sokmayacaklar. Seçim meydanlarında o hakaretlerini ortaya koyan ve ondan keyif alan hastalıklı bir yapıyla bugün karşı karşıyayız.  Dün bu ülkeye kurduğunuz kumpasları, 17-25 Aralık darbelerini gerçekleştirenlerle yaptığınız yandaşlığı unutmadık. Onlarla ortaklığınızı unutmadık. Demokrasiyi size istismar ettirmeyeceğiz. Sizin hangi ortaklığın içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Hiçbir endişemiz yok bizim. 7 Haziran'da dokuz seçimdir bu ülkede istikrar ve huzuru isteyen bu aziz milletimiz yeniden AK Parti'yi şahlandıracaktır."

Ziyaret sırasında esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Soylu, ayrıca farklı restoranlarda düzenlenen Elazığ ve Beşikdüzü gecelerine katıldı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05