• BIST 86.072
 • Altın 251,037
 • Dolar 6,0742
 • Euro 6,8075
 • Berlin 22 °C
 • Frankfurt 19 °C
 • Paris 22 °C
 • Ankara 22 °C
 • İstanbul 18 °C
 • İzmir 20 °C
 • Stockholm 12 °C

Adalet Bakanı Bozdağ:

Adalet Bakanı Bozdağ:
''Varsın başka partiler marjinalleşmeye devam etsin, cezaevlerindeki terör örgütü mensubu olmaktan tutuklu ve hükümlü olanları ziyareti siyaset yapma olarak görmeye devam etsinler, radikal örgütlerle veya terör örgütleriyle kol kola olmaya devam etsinler.

YOZGAT (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ''Varsın başka partiler marjinalleşmeye devam etsinler, cezaevlerindeki terör örgütü mensubu olmaktan tutuklu ve hükümlü olanları ziyareti siyaset yapma olarak görmeye devam etsin, radikal örgütlerle veya terör örgütleriyle kol kola olmaya devam etsinler. Biz milletimizle beraber olmaya ve milletimizin gösterdiği istikamette yürümeye devam edeceğiz.'' dedi.

Bozdağ, Yozgat Belediyesi Nohutlu Tepesi Sosyal Tesisleri'nde AK Parti Yozgat İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programında, tüm İslam aleminin ramazan ayını kutladı.

Türkiye'deki vatandaşların huzur içinde ramazan ayında iftar ve sahurunu yapabildiğini ifade eden Bozdağ, ''Dünyanın farklı yerlerinde oruçlarını huzur içinde tutamayan, iftarlarını sahurlarını aynı huzur içerisinde yapamayan kardeşlerimiz var. İşte Suriye'de maalesef barış ortamı yok. Başka yerlerde de yok. Gönlümüz arzu ediyor ki dünyanın neresinde olursa olsun, bütün Müslümanların huzur, sukut ve barış içerisinde büyük bir mutluluk içerisinde ramazanı idrak etmeleridir.'' diye konuştu.

DAEŞ terör örgütü ile de en etkin mücadeleyi Türkiye'nin sürdürdüğünü dile getiren Bozdağ, bu örgütün dini kullanmak suretiyle dünyada pek çok masum insanı haksız yere katlettiğini söyledi.

-"Terör, terördür neredeyse o ezilmelidir''

DAEŞ'in uluslararası proje bir terör örgütü olduğu vurgulayan Bozdağ, şöyle devam etti:

''Eğer İslamdan ve Müslümanlardan insanları nefret ettirmek bu mümkün değilse soğutmak, uzaklaştırmak için nasıl bir organizasyon yapalım ' diye şeytanlar bir araya gelip kafa yorsalardı ancak DAEŞ gibi bir organizasyon ortaya çıkarabilirlerdi. Hem PKK terör örgütü, hem Paralel Devlet Yapılanması, hem ulusalcı çevreler, hem AK Parti düşmanlığını bir şey zanneden bazı zavallılar, hem de uluslar arası bazı çevreler Türkiye’yi DAEŞ terör örgütüne destek veren bir ülke gibi gösterebilmek için algı operasyonu yapıyorlar. Büyük iftiralar, büyük yalanlar piyasaya atmaktadırlar. Bu iftiralar bu yalanlar elbette bu iftiracıları bu yalancıları önünde sonunda vuracaktır. Türkiye teröre hiç bir zaman destek olmamıştır bundan sonra da asla olmayacaktır. Biz hep şunu söylüyoruz. Terörün dini, dili, mezhebi, vatanı, devleti olmaz. Terör terördür neredeyse o ezilmelidir.''

AK Parti'nin Türkiye’nin ana gündemi olduğunu vurgulayan Bozdağ, şunları kaydetti:

''Zira Türkiye’de eser siyasetinin yegane partisi AK Parti'dir. Hamdolsun ülkemizin her yanında 3 Kasım 2002'de sandıkta milletimizin ortaya koyduğu irade ile başarılı hizmetleri partimiz devam ettirmektedir. Bu sayede de halkımızdan büyük destek aldık. Türkiye’nin tarihinde üst üste bu kadar seçimi başarı ile geçirmiş ikinci bir siyasi parti yok. Dünya tarihinde de bu büyük bir başarı örneği olarak görünüyor. Siz destek verdikçe bu kervan yoluna devam edecektir. Zaman zaman kervana saldırılar olur, zaman zaman kervanın yolunu kesmek isteyenler olur, zaman zaman kervanın içinden de başka işler çıkarmak isteyenler olur ama milletimizin duası ve desteği bu kervanın en büyük muhafızıdır."

- "Türkiye'nin değişim iradesini AK Parti temsil ediyor"

Türkiye'nin değişim iradesini AK Parti'nin temsil ettiğini anlatan Bozdağ, ''Varsın başka partiler marjinalleşmeye devam etsinler, cezaevlerindeki terör örgütü mensubu olmaktan tutuklu ve hükümlü olanları ziyareti siyaset yapma olarak görmeye devam etsin, radikal örgütlerle veya terör örgütleriyle kol kola olmaya devam etsinler. Biz milletimizle beraber olmaya ve milletimizin gösterdiği istikamette yürümeye devam edeceğiz'' diye konuştu.

Dünyanın AK Parti ve Türkiye'yi yakından takip ettiğine işaret eden Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bakın Almanya’da olaylar var. Seçim var diyelim, ana gündem maddesi Türkiye. Fransa’da siyasi tartışma var ana gündem maddesi var Türkiye. Şimdi İngiltere’de seçim var ana gündem maddesi Türkiye. İngiltere’nin başbakanı dahil Türkiye’nin Avrupa Birliği'nde yer alıp almayacağını Türkiye’ye dair düşüncülerini anlatıyor ve oradan ona göre oy istiyor. Avrupa’nın siyaseti dahi Türkiye’yi konuşmadan bugün yapılamıyor. Siyasi partiler yarışırken ajandalarının bir yerinde Türkiye yazıyor, Türkiye politikaları yazıyor. Ama aynı partilerin ajandalarında Avustralya’nın politikası ne olacak, Yunanistan politikası ne olacak yazmıyor. Neden Türkiye yazıyor, Türkiye’nin gücü ve deneyimi ile onlar Türkiye’yi görüyor ve iç politikada Türkiye’nin aleyhine konuşarak prim yapacaklarını zannediyorlar. Onun için kullanıyorlar. Bu bir noktada Türkiye’nin gücünün ve oralara yansımasıdır. Bunlar zannediyorlar ki biz konuşursak Türkiye şöyle der böyle der. Vallahi meyvesi olan ağaç taşlanır. Siz konuştukça Türkiye’nin gücünü kuvvetini kudretini bir kez de kendi ağzınızla ifade etmiş oluyorsunuz. Başka bir şey yapmıyorsunuz. Allah’ın izniyle Türkiye güçlü bir şekilde hem Türkiye’nin içerisinde hem de dışarısında etkili bir şekilde yoluna devam edecektir.''

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05