65 Yaş Üstü Kişiler, 'Engelsiz Taksi' İle Hava Aldı

65 Yaş Üstü Kişiler, 'Engelsiz Taksi' İle Hava Aldı

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi'nce 65 yaş ve üstü engellilerin dışarı çıkabilmesi için "Engelsiz Kocaeli Taksi" ile ulaşım hizmeti verildi.

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi'nce 65 yaş ve üstü engellilerin dışarı çıkabilmesi için "Engelsiz Kocaeli Taksi" ile ulaşım hizmeti verildi. Taksi ile evlerinden alınan engelliler, günler sonra sokağa çıkıp, güzel havada dolaştı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş ve üzeri engellilerin bugün için kısıtlı sürede dışarı çıkabilmeleri amacıyla "Engelsiz Kocaeli Taksi" ile hizmete başlandı. Engelli bireyler, taksi ile evlerinden alınarak, dışarı çıkarıldı. Halise Canlı (65), kendisine refakat eden kızı ile birlikte evinden alınıp, kent merkezine getirildi. Canlı, günler sonra güzel havanın keyfini çıkardı.

Engelli olduğu için ulaşım konusunda sıkıntı yaşadığını anlatan Halise Canlı, "Salgından sonra yaşımız gereği dışarı çıkmamız yasaklandı. Ben zaten yürüme engelli olduğum için tek başıma dışarı çıkamıyordum. Belediyemizin engellilere hizmet verdiğini duydum. Aradım, Allah razı olsun gelip, beni evimden alıp, kızım ile birlikte dışarı çıkardılar. Allah devletimizden razı olsun. 45 gün sonra güneşin, temiz havanın tadını çıkardım" dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA

HABERE YORUM KAT